تبلیغات

گیب نیول: PUBG سومین بازی پرفروش تاریخ استیم است


در این مطلب از سایت سفیدک در خدمت شما کاربران عزیز هستیم
گیب نیول: PUBG سومین بازی پرفروش تاریخ استیم است

بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds در مدت بسیار کوتاهی توانسته موفقیت‌های زیادی کسب کند و طبق گفته گیب نیول (Gabe Newell) رئیس استیم، این بازی هم اکنون سومین بازی پرفروش تاریخ این شبکه است!

شاید Fortnite و بخش محبوب بتل رویال آن توانسته باشند از برخی جهات از PlayerUnknown’s Battlegrounds جلو بزنند، ولی این به آن معنا نیست که دیگر هیچ رکوردی در اختیار این عنوان قرار ندارد. به تازگی رئیس استیم یعنی گیب نیول در یک مصاحبه با پایگاه خبری IGN افشا کرده که بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds سومین بازی پرفروش تاریخ استیم محسوب می‌شود. او در این باره گفته است:

“شما می‌توانید یک بازی نسبتاً جدید مثل PUBG را در نظر بگیرید، […] که به یک باره آن‌ها می‌توانند تمامی دیگر عناوین ژانر چندنفره را [از لحاظ تجاری] کنار بزنند، و هم از لحاظ تکنولوژی، و یک حقیقت هم آن است که اکنون چین یک بازار بزرگ برای هر کسی است که روی توسعه بازی برای رایانه‌های شخصی کار می‌کند. پس PUBG سر و کله‌اش از ناکجاآباد می‌شود و تبدیل به سومین بازی پرفروش تاریخ استیم می‌شود. مجموع سودآوری آن‌ها از بازی توانسته به رتبه سوم [تاریخ استیم] برسد آن هم در مدت زمانی نسبتاً کوتاه.”

متاسفانه با اینکه می‌توان حدس‌هایی را در مورد رتبه اول و دوم پرفروش‌ترین عناوین تاریخ استیم داشت، ولی وَلو (Valve) به صورت واضح هیچ اشاره‌ای به آن‌ها نداشته و شاید هم هیچ گاه به آن‌ها اشاره نکند.

به صورت دقیق‌تر باید گفت که ماه مارس سال پیش بود که نسخه دسترسی زودتر از موعد بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds روی استیم قرار گرفت و در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ بود که این بازی از فاز دسترسی زودتر از موعد خارج شد و بالاخره نسخه نهایی آن در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. این بازی توانست تا به رکورد ۲٫۴۶ میلیون بازیکن همزمان در استیم دست پیدا کند و این میزان حتی از دومین بازی رکورددار استیم از این نظر یعنی Dota 2 هم بیشتر بود. این را هم در نظر بگیرید که Dota 2 یک بازی رایگان است ولی برای تهیه PlayerUnknown’s Battlegrounds باید ۳۰ دلار هزینه کرد! تخمین زده شده که فروش این بازی از مرز ۳۰ میلیون نسخه هم گذر کرده که رقمی قابل توجه و واقعاً تحسین برانگیز است. این بازی در ماه دسامبر برای اکس باکس وان هم عرضه شد و روی آن پلتفرم هم با استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران همراه شد.

باید منتظر ماند و دید که موفقیت‌های PlayerUnknown’s Battlegrounds تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد. فعلاً یکی از بزرگ‌ترین گمانه‌زنی‌ها، در مورد عرضه این بازی روی پلی استیشن ۴ است.

سفیدک

توضیح تصویر

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار