تبلیغات

هورمون های تنظیم کننده انرژی دریافتی بدن


در این مطلب از سایت سفیدک در خدمت شما کاربران عزیز هستیم
هورمون فر ۲۶, ۱۳۹۷ ۰ بازدید

هورمون های تنظیم کننده انرژی دریافتی بدن

الف)هورمون تیروئید حساسیت بافت را نسبت به هورمون های ترشح شده توسط سیستم عصبی سمپاتیک تنظیم می کند. کاهش هورمون تیروئید باعث کاهش واکنش و فعالیت سیستم عصبی سمپاتیک شده و در نتیجه از حرارت زایی ناشی از آن می کاهد. چنین کاهش ظریفی می تواند یکی از عوامل مشخص کننده چاقی باشد. زنان باید از نظر کم کاری غده تیروئید بخصوص پس از یائسگی و زایمان، آزمایش شوند زیرا این امر شیوع بسیار دارد. گفته شده است که افزایش وزن پس از کاهش آن ممکن است ناشی از این عارضه باشد.

ب) انسولین در سیتم عصبی مرکزی و نیز در سیستم عصبی محیطی جهت تنظیم میزان ورود غذا (دریافت غذا) عمل می کند. تأثیر انسولین بر روی سیستم عصبی مرکزی محدود سازی دریافت است. انسولین در ساخت و انبار سازی (ذخیره سازی) چربی نقش دارد. کاهش فعالیت آن می تواند به کاهش عملکرد سیستم عصبی سمپاتیک و نیز کاهش حرارت زایی منجر گردد. ممکن است که افراد چاق با مقاومت به انسولین یا کاهش آن دچار اختلال در میزان قند شوند یا مقدار تروموژنر (حرارت زایی) در آنها کم شود. به علاوه هر چه مقاومت به انسولین بیشتر باشد تأثیر گرمازایی غذا (TEF) کم تر خواهد بود. سطح انسولین در زمان پرهیز به نسبت بالا می رود، با این حال، بسیاری از افراد چاق مقاومت به انسولین را نشان می دهند، زیرا گیرنده های انسولین در آنها واکنش نشان نمی دهند در نتیجه اختلال در تحمل گلوکز و افزایش چربی خون پدید می آید. این عوامل می توانند با کاهش وزن از میان بروند.

ج) لپتین هورمونی است که توسط بافت چربی ترشح می شود و به درصد چربی بدن وابسته است. در قیاس با مردان، زنان غلظت بیشتری از لپتین در سرم خود دارند. مطالعات انجام شده نقش لپتین در نظام پیچیده تنظیم وزن بدن را، شامل فعالیت های سیستم عصبی مرکزی، تأیید می کند. مطالعه بر روی جانوران در زمینه شناخت عملکرد لپتین در افزایش سیری و مصرف انرژی پیشرفت هایی را سبب شده است. کاهش وزن همراه با کاهش لپتین است، درست همان گونه که تغییرات دراز مدت در رژیم و ورزش پدید می آیند. پس از کاهش وزن، در طی دوره حفظ وزن تغییری در وزن بدن پدید نمی آید. این یافته نشان می دهد که ترشح لپتین توسط عوامل دیگری علاوه بر ابعاد بافت چربی تعدیل می شود. عوامل مطرح شده شامل دریافت انرژی و سطح انسولین می باشند. محدودیت دریافت انرژی (رژیم گرفتن) باعث کاهش سطح لپتین شده و باعث گرسنگی، همراه با میل به غذا و مصرف آینده آن می شود. این مشاهدات نشان گر نقش لپتین در تنظیم اشتها هستند.

د-رزیستین یکی از هورمونهای تازه شناخته شده است که در درجه اول در سلول های چربی حضور دارد. این هورمون تحریک فراوانی را در جانوران، خاصه در هنگام واکنش نشان دادن نسبت به انسولین، سبب می شود. تحقیق در این باره به نحوی است که نشان می دهند این هورمون به رابطه میان چاقی و دیابت در انسان ربط دارد.

هـ- گرلین هورمونی است که توسط معده تولید می شود و به عنوان عاملی برهیپوتالاموس، جهت تنظیم و تحریک تغذیه ای عمل می کند. میزان این هورمون در افراد لاغر بیشتر است و در افراد چاق به کم ترین حد می رسد. سطوج افزایش یافته این عامل در افراد با رژیم غذایی، و خاصه پس از جراحی معده دیده می شود. این یافته ها نقش گرلین در تنظیم وزن بدن در دراز مدت را تأیید می کنند.

دسته‌بندی‌ها: طب و زیبایی

سفیدک

توضیح تصویر

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار